21 marca 2023

Szybkie Online

Katalog stron finansowych

Finonet – krajowe przekazy online

Fionent - krajowe przekazy pieniężne

Finonet to serwis pod patronem Klik-24 sp. z o.o. z Wrocławia, spółki która uzyskała miano Małej Instytucji Płatniczej w Polsce. Swoje usługi kieruje głównie do konsumentów za pomocą elektronicznych kanałów dystrybucji. W tym artykule dowiesz się, jakie rozwiązania oferuje ten portal. Zapraszamy do lektury!

Co to jest Finonet?

Finonet to platforma internetowa do krajowych przekazów pieniężnych wraz z przewalutowaniem. Spółka jest zarejestrowana w Polsce, gdzie uzyskała status Małej Instytucji Płatniczej wydanej przez KNF. Po rejestracji naszego konta, możemy wysyłać pieniądze do odbiorców posiadających rachunki bankowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak działa Finonet?

Wybierając konto internetowe exchange cenię sobie minimum formalności przy jego zakładaniu. Rejestrując się w serwisie Fionet należy wypełnić formularz informacyjny, wszystkie formalności można załatwić online. Gdy konto jest już aktywne, możemy zlecić swój przekaz. Aby to zrobić należy wykonać następujące trzy kroki:

  1. Po zalogowaniu do panelu użytkownika musimy wybrać kwotę oraz podać dane odbiorcy w Polsce (imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz numer rachunku bankowego). Podajemy także tytuł przekazu, jeśli zamierzamy spłacić pewne zobowiązania lub inne rachunki.
  2. Po uzupełnieniu wszystkich pól formularza przechodzimy do następnego kroku.
  3. Teraz trzeba opłacić swoje zlecenie przy użyciu przelewu ELIXIR. Po zaksięgowaniu wpłaty usługa zostanie zrealizowana.

Bezpieczeństwo

Polscy konsumenci zwracają uwagę nie tylko na cenę i jakość dostarczanych usług, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno pieniędzy, jak i danych osobowych klientów. Jednym z kluczowych aspektów świadczących o wiarygodności dostawcy usług finansowych są odpowiednie licencje. Portal Finonet posiada zezwolenie ​na prowadzenie działalności w charakterze Małej Instytucji Płatniczej zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Regulowana instytucja płatnicza to znak rzetelności, która gwarantuje ochronę Twoich danych osobowych oraz Twoich pieniędzy. Ponadto, rejestrując swoje konto użytkownika w serwisie moje poczucie bezpieczeństwa wzmocniło zabezpieczenie transakcji poprzez szyfrowanie danych SLL, z której korzystają renomowane organizacje płatnicze do autoryzacji transakcji.

Recenzja platformy Finonet

Idealne konto walutowe powinno być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w instytucji płatniczej dochodzi do wycieku danych wrażliwych takich jak np. dane osobowe czy dane do logowania. Ponad to, takie konto musiałoby być atrakcyjne pod kątem kursu wymiany walut (chociażby zbliżonym do notowań NPB czy Forex-u), a przekazy pieniężne bez opłat, a dodatkowo dostarczane w ekspresowym czasie. Czy takie konto użytkownika założymy w Finonet?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwa to serwis zapewnia szyfrowanie połączeń SSL. Dzięki temu masz pewność, że platforma jest zweryfikowana i odpowiednio zabezpieczona. W przypadku opłaty za zlecenie transakcji standard w Finonet, serwis nie pobiera prowizji, jednak będziemy musieli zaczekać dłużej na dostarczenie środków do odbiorcy. Jeśli zależy nam na czasie możemy wybrać tryb przyśpieszony za jedyne 9.99 PLN. Dzięki czemu w łatwy i prosty sposób każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do siebie.

Kontakt i dane adresowe spółki

Klik-24 Sp. z o.o., właściciel serwisu Finonet.pl

ul. Miernicza 21/8, 50-435 Wrocław,

wpisanym do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu-Fabryczna, Wydział VI Gospodarczy, pod numerem KRS: 0000847322, NIP: 8992881509, REGON: 386365538.

Kapitał zakładowy (wpłacony w całości): 250 000 zł.

Tel: 71 66 11 460

Email: info@finonet.pl