25 września 2023

Szybkie Online

Katalog stron finansowych

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Jeśli zależy Ci, aby proces nie tylko był łatwy i szybki, ale przede wszystkim sama opłata za transfer możliwie jak najniższa? W takim razie, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Mowa tu o firmach specjalizujących się w przelewach online. Jaką wybrać i dlaczego jest lepsza niż bank? Dowiesz się więcej w naszym artykule.

Spis treści

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jako najtańszy sposób przesyłania pieniędzy z Polski do Anglii wybieramy operatorów przekazów pieniężnych. Wyróżniają się oni na tle innych metod, takich jak: tradycyjny przelew bankowy, przekaz gotówkowy u agenta, kantor internetowy czy portfel cyfrowy. Głównie pod względem konkurencyjnych opłat za transakcję, korzystnego kursu wymiany walut czy błyskawicznego dotarcia pieniędzy do odbiorcy. Związane jest to również z wygodą i bezpieczeństwem transferu środków. Tym bardziej, że nie musisz nigdzie wychodzić, stać w kolejkach, czy podawać wielu osobistych danych drugiej osobie twarzą w twarz. A co za tym idzie, sprawdzona firma, czyli regulowana i zarejestrowana przez władze w danym kraju, oferuje usługi na tych samych standardach jak instytucje bankowe.

Ranking

Zatem przedstawiamy konkretne firmy z naciskiem na koszty za operacje finansowe.

STRONAOPŁATY ZA PRZELEW (zwykły/szybki)
(przy kwocie: 8 000 PLN)
CZASOCENA
Klik-240 PLN/9,99 PLN1-2 dni4,9/5
TransferGo4,99 PLN/10,99 PLN1-3 dni4,7/5
Wise46,82 PLN/95,83 PLN1-3 dni4,4/5

Na podstawie tabeli wyłania nam się zwycięzca, który jest na podium biorąc pod uwagę opłaty za przekaz (zarówno standardowy, jak i ekspresowy), a także czas jego realizacji oraz opinię klientów. Mowa o firmie Klik-24, która oferuje konkurencyjne usługi finansowe. A wysoka ocena klientów na Trustpilot mówi sama za siebie. A to znaczy, że poza atrakcyjną ofertą, zespół Klik-24 angażuje się również w utrzymywanie dobrych relacji z nowymi osobami, jak i stałymi klientami, którzy regularnie przesyłają pieniądze z Polski do Anglii.

Pośrednicy

Co do pozostałych, uwzględnionych w rankingu firm, czyli TransferGo i Wise, widzimy sporą różnicę w opłatach. O ile pierwszy z serwisów oferuje bezpłatnie dwa pierwsze transfery, o tyle za kolejne już trzeba zapłacić. Bez względu na to czy wybierzemy zwykły czy szybki przelew, musimy uwzględnić dodatkowe koszty. Ponadto minusem jest również brak przejrzystości cen, ponieważ firma tylko częściowo ujawnia marże kursowe. Natomiast, drugi pośrednik kładzie większy nacisk na transparentność cen, dzięki czemu dokładnie wiesz, ile zapłacisz za całą usługę międzynarodową. Nie zmienia to jednak faktu, że operator dolicza prowizję, co ostatecznie wiąże się z dużą stawką za samą operację finansową. Im więcej wysyłasz pieniędzy, tym więcej płacisz. A co za tym idzie, przelew ekspresowy to naprawdę spory wydatek.

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? – nie tylko w banku

Czy ktoś z nas wiąże jeszcze bezpieczne przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii tylko i wyłącznie z bankiem? Jeśli tak, to najwyższa pora to zmienić. Ponieważ obecnie, sprawdzone platformy wymiany walut są rejestrowane i regulowane pod czujnym okiem odpowiednich instytucji finansowych. A dotyczy to wszystkich krajów, w których dana firma prowadzi swoją działalność. Ponadto ich strony internetowe są w pełni chronione przez najlepsze protokoły bezpieczeństwa. Dlatego zarówno Twoje pieniądze, jak i dane osobiste są całkowicie zabezpieczone, np. przed utratą, kradzieżą czy modyfikacją. Jest to na miarę standardów instytucji bankowych, a jednak pod względem kosztów i czasu wychodzi zdecydowanie korzystniej. Jeśli to dla Ciebie nadal za mało, przyjrzyj się kolejnym zaletom specjalistów online.

Firma kontra bank

W czym jeszcze przekazy międzynarodowe oferowane przez serwisy transferowe są lepsze od usług bankowych?

  • W serwisie opłaty za transakcje są dużo niższe, a niekiedy nawet darmowe (przelewy standardowe). Natomiast w banku spotkamy się z wysokimi kosztami, które niejednokrotnie są też niestety ukryte.
  • Czas przekazu międzynarodowego u pośrednika online to kwestia tylko 1-2 dni, a przy ekspresowej opcji – kilka godzin. Za to w przypadku banku ten proces jest bardzo długi, który trwa nawet do tygodnia.
  • Firmy oferują niezwykle atrakcyjne kursy wymiany walut. W przeciwieństwie do banków, których kurs jest słaby, a dla nas wręcz niekorzystny.
  • Warto też dodać aspekt wykonywania samej operacji finansowej. Dzięki profesjonalistom firm transferowych jest bardzo prosta, bo większością i tak oni się zajmują. Jednak, gdy udasz się do banku będzie to dość czasochłonny proces, oparty na szczegółowych informacjach.

Błyskawiczne przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii wprost do odbiorcy

Przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii za pośrednictwem firm specjalizujących się w usługach międzynarodowych jest nie tylko tanie i bezpieczne, ale także łatwe i szybkie. Zaraz Wam to udowodnimy. Ale najpierw wróćmy do naszego faworyta, czyli firmy Klik-24, i przedstawmy jego ofertę nieco szerzej. Ten specjalista od przekazów pieniężnych gwarantuje przede wszystkim stałe opłaty za transakcje. A to, bez względu na wysyłaną kwotę, ale w zależności na czas: darmowy przelew standardowy (do 2 dni) i jedyne 9,99 zł za ekspresową opcję (na drugi dzień). Co jeszcze wyróżnia Klik-24 na tle innych firm? Oczywiście, bardzo intuicyjna i całkowicie bezpieczna strona internetowa. Świadczy o tym fakt, że jest ona umieszczona na specjalnych serwerach zabezpieczonych przez szyfrowanie SSL. Ponadto firma posiada Data Protection Licence, czyli licencję danych osobowych, wydaną przez IC. Dzięki temu, masz pewność, że zarówno Twoje pieniądze, jak również Twoje dane, są w dobrych rękach.

Instrukcja

Na podstawie platformy Klik-24, pokażemy Wam również w jak niezwykle prosty sposób można przesłać pieniądze z Polski do Anglii:

  • Najpierw rejestrujemy się w serwisie całkiem za darmo. Do tego potrzebne są takie dane jak: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Następnie logujemy, wpisując e-mail i utworzone wcześniej hasło.
  • Po zalogowaniu się, korzystając z kalkulatora przelewu, wybieramy odpowiednią walutę, rodzaj przelewu (standardowy lub ekspresowy) oraz wpisujemy kwotę.
  • W kolejnych krokach, uzupełniamy formularz, który zawiera dane odbiorcy transakcji. Jeśli będzie to nasz stały adresat, warto zaznaczyć pole “Zapisz odbiorcę”. Wtedy nie będzie potrzeby wprowadzania tych samych informacji.
  • Teraz jest dobry moment na dokładne sprawdzenie, czy wszystko się zgadza. Czyli kwota, nazwa i rachunek odbiorcy oraz rodzaj i tytuł przelewu. Jeśli jednak chcemy coś zmienić, to okazja, aby kliknąć “Wstecz”. Natomiast, gdy uważamy, że wszystkie wprowadzone dane są poprawne, wybieramy “Zleć przelew”.
  • Na koniec, przechodzimy na stronę naszego banku i wykonujemy przekaz na konto Klik-24. Wpisujemy kwotę, specjalny tytuł oraz podany numer rachunku. Gdy wpłata zostanie zaksięgowana u Klik-24, pieniądze dotrą do naszego obiorcy.

Tak szybko, tanio i bezpiecznie jest tylko z firmą Klik-24!