25 września 2023

Szybkie Online

Katalog stron finansowych

Jak wybrać konto bankowe dla siebie?

Jak wybrać konto bankowe dla siebie?

Jak wybrać konto bankowe dla siebie? Naukowcy udowodnili, że każdego dnia podejmujemy ponad 35 000 decyzji. Począwszy od spraw życia codziennego jak ta, czy wstać czy zignorować nasz budzik z samego rana, po wybór filmu wieczorem przed pójściem spać. Więc, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczącej najlepszej oferty bankowej, nic dziwnego, że czasami może wydawać się dość trudne.

źródło: https://finspektrum.pl

Jak wybrać konto bankowe dla siebie?

Zarządzanie pieniędzmi stanowi jedną z ważniejszych spraw w dorosłym życiu. W związku z tym, mądrze jest edukować się już od dzieciństwa w byciu oszczędnym. Nabywając wiedzę finansową w młodym wieku możemy osiągnąć duże korzyści w przyszłości. Pierwsza skarbonka, a później pierwsze konto oszczędnościowe to sposób na odkładanie pieniędzy. Każdy ma inne potrzeby, więc nie wszystkie konta bankowe będą odpowiednie dla każdego z nas. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, która oferta najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Łatwy dostęp do rachunków oszczędnościowych

Rachunki oszczędnościowe z łatwym dostępem to rodzaj konta, dzięki któremu w każdej chwili masz dostęp do swoich pieniędzy. Jest to przydatne, jeśli nie zamierzasz blokować pieniędzy na swoim koncie na dłuższą metę. Ponadto chciałbyś mieć możliwość łatwej wypłaty pieniędzy w razie takiej potrzeby. Ten rodzaj konta może być dobrym wyborem, ponieważ uczy Cię niektórych obowiązków związanych z posiadaniem i oszczędzaniem pieniędzy. W razie potrzeby możesz również uzyskać dostęp do swoich oszczędności.

Ten rodzaj konta świetnie nadaje się do oszczędzania na określony cel, zazwyczaj mały. Natomiast nie jest najlepszym wyborem do odkładania większych sum, ponieważ możliwość dostępu do środków sprawia, że pokusa wydania pieniędzy rośnie. Jeśli szukasz sposobu na długoterminowe oszczędzanie, powinieneś przyjrzeć się rachunkom o stałym oprocentowaniu. Jeśli jednak masz cel, którego osiągnięcie nie zajmie Ci dużo czasu, ten rodzaj konta może być świetny wyborem. Łatwy dostęp do rachunków oszczędnościowych pozwala na zarabianie odsetek, gdy pieniądze są na koncie. Co miesiąc zarabiasz procent pieniędzy, które przechowujesz na swoim koncie, podczas gdy Twoje pieniądze znajdują się na koncie oszczędnościowym. Oznacza to, że im dłużej trzymasz pieniądze na koncie, tym więcej zarabiasz w banku.

Konto osobiste

Konto osobiste nie jest przeznaczone do długoterminowego oszczędzania pieniędzy, więc generalnie nie zarabiasz żadnych odsetek od trzymania na nim swoich pieniędzy. Rachunki bieżące świetnie nadają się do otrzymywania wypłaty, płacenia rachunków lub robienia zakupów. Jeśli je założysz to otrzymasz kartą bankową, dzięki której możesz robić zakupy i wypłacać pieniądze w dowolnym miejscu. Jest to szczególnie przydatne w dzisiejszym, ponieważ coraz częściej wykonujemy transakcje bezgotówkowe.

Konta osobiste dla osób poniżej 18 roku życia nie mają ustalonego limitu kredytowego. Co oznacza, że ​​możesz wydawać tylko tyle, ile masz na swoim koncie. Jeśli zamierzasz wydać więcej niż posiadasz, płatność może zostać odrzucona. Jest to przydatne, ponieważ uczy dzieci świadomości, ile pieniędzy mają na swoim koncie. Dodatkowo wiedzą, że nie mogą wydać więcej od salda na rachunku.

Wiele banków zapewnia dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Jest to bardzo przydatne, ponieważ ułatwia zrządzanie swoimi płatnościami. Oznacza to, że możesz przelać swoje pieniądze innym osobom, takim jak rodzice, jeśli zajdzie taka potrzeba, oraz otrzymać przelew.

Konta oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu

Konta oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Umożliwia Ci ono otrzymanie większych odsetek niż, korzystanie z konta oszczędnościowego. Rachunki o stałym oprocentowaniu mogą być dobrym wyborem, jeśli masz problem z oszczędzaniem, ponieważ wydajesz wszystkie pieniądze. Zazwyczaj te rachunki zawiera się na określony czas np. od jednego do pięciu lat. W ustalonym czasie nie masz dostępu do swoich pieniędzy, ani nie możesz anulować umowy w dowolnym momencie. Chyba, że godzisz się na karę umowną w postaci braku odsetek.

Zazwyczaj rachunki oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu mają wyższe oprocentowanie. Co oznacza, że ​​zyskujesz więcej pieniędzy, niż gdyby trzymałeś je na łatwo dostępnym rachunku oszczędnościowym. W rezultacie pod koniec umowy zgromadzisz więcej pieniędzy niż wpłaciłeś na samym początku. Dlatego jest to przydatne, jeśli oszczędzasz na określony cel. Konta o stałym oprocentowaniu mogą być szczególnie przydatne, jeśli planujesz urlop, który ma nastąpić za rok. Możesz wpłacić pieniądze na konto, a do czasu wygaśnięcia umowy będziesz mógł odebrać pieniądze wraz z odsetkami.

Jak wybrać konto bankowe dla siebie? Końcowe przemyślenia


Porównując konta bankowe, ogólnie rzecz biorąc dobrym pomysłem jest uzyskanie ofert od co najmniej kilku różnych banków (im więcej jest to możliwe, tym lepiej). Zamiast kierować się bezpośrednio do lokalnego banku phone lookup British Columbia , możesz rozważyć sprawdzenie propozycji online, ponieważ banki zamieszczają informacje o opłatach na swoich stronach internetowych.

Dodatkowo warto sprawdzić witryny porównujące oferty banków. One mogą być dobrym sposobem na zapoznanie się z ofertą. Pamiętaj, że nie wszystkie strony porównujące ceny dają takie same wyniki. Warto więc sprawdzić kilka witryn, zanim zdecydujesz się na jedną z nich. To przecież nic nie kosztuje, oczywiście oprócz Twojego czasu.

Po wybraniu kilku potencjalnych banków, pięć lub więcej powinno pomóc Ci zawęzić pole i podjąć świadomą decyzję o tym, która oferta jest dla Ciebie najlepsza.