25 września 2023

Szybkie Online

Katalog stron finansowych

Szybkie i tanie przelewy zagraniczne

Szybkie i tanie przelewy zagraniczne

Szybkie i tanie przelewy zagraniczne są istotne dla wielu osób, które wyemigrowało z Polski lub posiadają bliskich poza jej granicami. Na rynku posiadamy wiele sposobów, dzięki którym wyślemy pieniądze na rachunek bankowy w innym kraju. Należy jednak zwrócić uwagę na czas oraz koszty takiej usługi. Pewnie zastanawiasz się, jak najtaniej i najszybciej przesłać pieniądze. Dowiesz się tego, po przeczytaniu tego artykułu.

Jak wykonać szybkie i tanie przelewy zagraniczne?

Na rynku istnieje wiele rozwiązań finansowych, które umożliwiają nam zlecenie przelewów zagranicznych. Warto jednak poświecić trochę czasu na porównanie ofert i znalezienie tej jedynej – dla nas najlepszej. Pierwsze, co przychodzi nam na myśl w kwestii płatności międzybankowych, jest oczywiście nasz bank. Niestety, nie jest to ani szybki, ani tani sposób. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Zagraniczne przelewy bankowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór banku jest wygodną metodą na otrzymywanie i wysyłanie pieniędzy na terytorium Polski. Przelewy są księgowane w krótkim czasie oraz zazwyczaj są darmowe. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystują do tego sieć transakcji ELIXIR. Należą do niej wszystkie banki na terytorium RP.

Natomiast, gdy chcemy wysłać pieniądze do innego kraju, to banki wykorzystują do tego system SWIFT (z ang. (Society for Interbank Financial Telecommunication), czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Ten rodzaj transakcji jest obarczony wieloma opłatami:

  • opłata za zlecenie przelewu,
  • marża na kursie wymiany walut,
  • koszty banków pośredniczących,
  • opłata za otrzymanie zagranicznego przelewu przychodzącego.

Kwoty wykonania takiej operacji sięgają nawet kilkuset złotych. Dodatkowo będziemy musieli zaczekać na nasz przelew nawet do 5 dni roboczych. Co sprawia, że usługa bankowa jest uznawana za jedną z droższych operacji finansowych. Nie wspominając już o długim czasie księgowania wpłat (pięć dni roboczych). Dlatego na rynku pojawił się alternatywny sposób na wykonanie takich transakcji bez ponoszenia wielu opłat. Jakie to rozwiązanie?

Jaki są inne możliwości?

Bez wątpienia przelewy zagraniczne wykonywane za pośrednictwem serwisów online są korzystniejszym rozwiązaniem. Ich systemy są stworzone głównie do wykonywania międzynarodowych przekazów pieniężnych. Wiedza i doświadczenie w branży pozwoliły na wypracowanie płatności, które są wygodnym i prostym sposobem przekazania należności. Jedną z takich platform jest Klik-24.

Co to jest Klik-24?

Klik-24 to platforma do wykonywania przelewów zagranicznych. Firma powstała w Wielkiej Brytanii i początkowo świadczyła usługi przelewów z Anglii do Polski dla polskich emigrantów zamieszkujących Wyspy Brytyjskie. Obecnie Klik-24 poszerza swój zasięg, dzięki czemu będziemy mieli możliwość zlecenia płatności do większej liczby krajów.

Jak działa Klik-24?

Klik-24 to platforma do przelewów zagranicznych online. Na stronie internetowej jest dostępny kalkulator przelewów, wystarczy wybrać z jakiego kraju chcemy nadać przelew i w jakim znajduje się nasz odbiorca. Następnie wprowadzamy kwotę transakcji i system automatycznie przeliczy nam kwotę na walutę w kraju odbiorcy. Jeśli chcemy przesłać pieniądze, najpierw musimy założyć konto w serwisie. Po wprowadzeniu wymaganych danych, możemy korzystać z możliwości przesyłania pieniędzy bez ukrytych kosztów. Jest to znacznie tańsze i szybsze rozwiązanie niż standardowe przelewy w naszym banku. Czas realizacji usługi w tym serwisie to jedynie 1-2 dni robocze.

Szybkie i tanie przelewy zagraniczne z Klik-24

Platforma do wysyłania walut Klik-24 działa międzynarodowo, posiada siedzibę w Polsce we Wrocławiu oraz w Londynie. Pomimo swojego zasięgu, w głównej mierze kładzie nacisk na obsługę polskich klientów. Posiada dość sporo pozytywnych rekomendacji w Internecie. Większość opinii na temat Klik-24 jest pozytywna, oczy świadczy średnia na portalu Trustpilot 4.9/5, Facebook 5/5 oraz Google 5/5. Dlatego jeśli chcesz realizować szybkie i tanie przelewy zagraniczne to jest to najlepszy wybór!