25 września 2023

Szybkie Online

Katalog stron finansowych

Szybkie kredyty gotówkowe. Pożyczki przez internet.

Szybkie kredyty gotówkowe. Pożyczki gotówkowe przez internet.

Szybkie kredyty gotówkowe są bezdyskusyjnie najpopularniejszymi produktami bankowymi. Wygrywają z konkurencjom, dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu – w większości wypadków uzyskane środki mogą być wydane na dowolny cel. Pożyczki bankowe mają relatywnie niskie koszty, a duża konkurencja na ryku skutkuje tym, że warunki są podobne dla różnych ofert. Elastyczny okres spłaty z możliwością wyboru rat stałych, bądź malejących sprawia, że spłata nie powinna przysporzyć większych kłopotów.

Szybkie kredyty gotówkowe – raty stałe czy malejące?

Przy wyborze kredytu, jedną z decyzji, jakie musimy podjąć jest wybór rodzaju raty, równe czy malejące. W przypadku kredytu, który będziemy spłacać przez krótki czas nie ma to decydującego znaczenia. Jeżeli jednak zaciągamy zobowiązanie na kilka lat, lub wybieramy kredyt hipoteczny, który najczęściej spłacamy przez lat kilkadziesiąt decyzja jest bardzo ważna. Musimy ocenić, czy nasze możliwości finansowe w okresie kredytowania się zmienią. Jeżeli nie przewidujemy trudności finansowych, powinniśmy zdecydować się na raty malejące. Sposób ich naliczania powoduje niższy koszt całkowity kredytu.

Co to jest rata malejąca?

Rata malejąca składa się ze stałej raty kapitałowej i zmiennej odsetkowej. Wylicza się ją w następujący sposób:

  • Kwota zaciąganego kredytu dzielimy na ilość miesięcy okresu kredytowania.
  • Następnie do każdej raty doliczamy odsetki.

Maleją one z każdym miesiącem spłaty kredytu. Sytuacja taka wynika stąd, że bank nalicza odsetki od kapitału pozostałego do spłaty. Z każdą spłaconą ratą nasz dług wobec banku się pomniejsza, dlatego odsetki wyliczane są od coraz mniejszej kwoty. Niewątpliwą zaletą rat malejących jest to, że od początku okresu kredytowania część wpłacanej przez nas raty przeznaczana jest na spłatę kwoty kredytu.

Co to jest rata stała?

Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni naszych finansów przez cały okres kredytowania, zdecydujmy się na ratę stałą. Kredyt z ratą równą, czyli annuita jest niewątpliwie wygodniejszy w spłacie. Co miesiąc oddajemy bankowi tą samą kwotę. Możemy ustanowić zlecenie stałe z innego banku, przewidzieć wpływ zaciągniętego zobowiązania na domowy budżet przez długi czas. Rata stała jest wyliczana indywidualnie dla każdego kredytu, biorąc pod uwagę wszystkie jego parametry, czyli kwotę kredytu, okres kredytowania, prowizję i oprocentowanie. Jej wartość jest zawsze na tym samym poziomie, w każdym miesiącu spłaty zobowiązania. Rata stała również składa się z części kapitałowej i odsetkowej. Aby jednak kwota spłaty była równa, na początku okresu kredytowania mniejszą część raty zajmuje spłacany kapitał a większą odsetki od niego.

Szybkie kredyty gotówkowe a odsetki

W przypadku kredytów zaciąganych na kilkadziesiąt lat, przez pierwsze miesiące możemy spłacać tylko odsetki. Jeżeli w pierwszych miesiącach nie przeznaczamy naszych środków na spłatę długu lub spłacamy tylko w niewielkim stopniu, kwota kredytu od której naliczane są odsetki pomniejsza się powoli. Sytuacja taka powoduje, że docelowo musimy oddać bankowi dużo większą kwotę niż w przypadku wyboru raty malejącej, czyli koszt naszego kredytu jest większy.

Jeżeli nie możemy wybrać rat malejących ze względu na ich wysoki poziom w pierwszym okresie kredytu lub nie jesteśmy do końca pewni naszej sytuacji finansowej, pozostaje nam spłata zobowiązania za pomocą rat stałych. Mimo że jest to droższa opcja potraktujmy je po prostu jako dodatkowy koszt uzyskania środków.

Kilka przydatnych informacji o szybkich kredytach

Bank dbając o wysoką spłacalność pożyczek bada wiarygodność klientów w oparciu o bardzo wiele czynników. Przede wszystkim na skalę analizy wpływa wielkość kredytu o jaki wnioskujemy. Do podstawowych parametrów, które uwzględnia bank to historia kredytowa oraz wysokość zarobków. Stały klient przy niewielkiej kwocie może liczyć na uzyskanie środków wyłącznie po analizie wpływów na konto.

RRSO czyli Rzeczywista Roczna Skala Oprocentowania

To bardzo ważny parametr dostarczający pożyczkobiorcy jedną z najcenniejszych informacji dotyczących warunków kredytu. Ustawa o kredycie konsumenckim wymusza na instytucjach pożyczkowych podanie informacji o jej wysokości, co umożliwia szybkie pobieżne porównanie ofert. Nie należy zapominać o tym, że wartość RRSO wyraża się w skali rocznej, więc dla zobowiązań krótkoterminowych będzie dość wysokie.

Kredyt i harmonogram spłaty

Do umowy kredytowej otrzymamy odpowiedni terminarz spłaty kolejnych rat. W zależności od oferty, kolejne raty w planie spłaty mogą być równe, bądź malejące.

Szybkie kredyty gotówkowe a koszty

Zobowiązanie jakie zawieramy jest obciążone kosztami zdefiniowanymi w umowie. Do tych podstawowych możemy zaliczyć prowizje, oprocentowanie i opłatę przygotowawczą. Dodatkowo klienci często wykupują ubezpieczenie kredytu, które niekiedy bywa obowiązkowe.

Bazy informacji finansowej

Służą bankom jako cenne źródło informacji o kliencie. Dostarczają nie tylko informacje na temat historii kredytowej , ale także na temat bieżących zobowiązań. Wśród nich prym wiedzie BIK(Biuro Informacji kredytowej), do ważniejszych możemy zaliczyć też KRD (Krajowy Rejestr Długów), InfoMonitor, ERIF oraz BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).